Jak ukryć produkty i kategorie dla różnych języków w prestashop ?

 

Witam, poszukuje wtyczki "Prestashop Ukrywanie produktów w różnych krajach" ale która ukryje produkty i kategorie według wybranych języków nie po IP tylko według wybranych, czy coś byłoby? Badź jaki koszt napisania takiej wtyczki?


Mogę taką wtyczkę napisać, która ukryje produkty. Wątek zaktualizuję gdy taka wtyczka się pojawi
Z kategoriami może być mały problem bo sprawa jest dość złożona i nie będę mógł dać gwarancji, że kategoria zniknie wszędzie (w każdym dziale / sekcji sklepu). 
W kontekście kategorii najważniejszy problem to fakt, że nie będziemy w stanie ukryć tej kategorii we wszystkich modułach np:
  • są wtyczki menu głównego, które nie mają odpowiednich mechanizmów, które z poziomu drugiego modułu (tu modułu który ewentualnie bym napisał) pozwolą zaingerować w to jak ten moduł menu działa. 
    w związku z tym nie będzie można skutecznie ukryć tej kategorii tj. linków do niej - najprawdopodobniej takie linki pozostaną w menu.
  • są wtyczki, które promują kategorię na głównej sklepu - i te wtyczki nie mają takich mechanizmów, więc podobnie jak powyżej - produkty nie wyświetlą się, ale linki i tytuły z wtyczki promujące produkty na głownej pozostaną
  • są wtyczki, które promują kategorię na stronach produktów itp - sytuacja będzie wyglądać identycznie jak powyżej
 
Sprowadza się to do tego, że kategoria w rzeczywistości nie będzie mogła być skutecznie ukryta wszędzie zwłaszcza jeżeli w sklepie będą różne wtyczki od różnych developerów. Każdy z takich modułów musiałby zostać zmodyfikowany osobno. Osobiście nie odważyłbym się napisać i opublikować takiej wtyczki, bo będzie to rodziło sporo roszczeń z powodu nieskutecznego ukrycia kategorii. Myślę, że to też jest powód tego, że takiej wtyczki po prostu nigdzie nie ma. A jeżeli jest - to musi mieć Pani świadomość, że te kategorie, które miałyby zostać ukryte - nie zostaną skutecznie ukryte wszędzie zwłaszcza jeżeli sklep korzysta z wtyczek innych niż standardowe, które mają własne mechanizmy pobierania z bazy danych zestawu kategorii do wyświetlenia.
  


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Wyświetlanie wszystkich zdjęć produktów (a nie tylko zdjęć kombinacji) w prestashop 1.7

Przekierowania w prestashop a wyłączone lub usunięte produkty

Dodatkowe zgody na kontakt telefoniczny w prestashop