Liczenie zamówień w module do generowania kuponów na następne zakupy

Witam, mam pytanie dotyczące modułu kodu rabatowego na kolejne zakupy w sklepie. Czy ustawiając sposób generowania kuponów oparty o zamówienia lecz z ustawionym zakresem zamówień (Konkretny okres ustawiony np. od teraz do 2099-01-01) zabezpieczymy się przed generowaniem kuponów za wcześniejsze zamówienia? Czy przy wyłączonej opcji Cron job kupony powinny się pojawiać automatycznie czy są generowane po jakimś czasie od zmiany wymaganego statusu?

Witam,
W module są dwa tryby "liczenia" zamówień:
  • Sposób liczenia oparty o ZŁOŻONE ZAMÓWIENIA
    Ta opcja liczy wszystkie zamówienia klienta, nawet te stare. Jeżeli zdefiniujesz zakres (przykładowo): od 0 do 5 zamówień aby otrzymać kupon, wówczas moduł wygeneruje kupon jednorazowo i tylko wtedy gdy liczba zamówień klienta będzie mieścić się w zdefiniowanym zakresie.

  • sposób liczenia oparty o WYGENEROWANE KUPONY
    Ta opcja liczy wyłącznie ilość wygenerowanych kuponów, nie zlicza starych zamówień. Jeżeli zdefiniujesz zakres (przykładowo): od 0 do 5 zamówień aby otrzymać kupon, wówczas moduł wygeneruje kupon za każdym razem gdy liczba zamówień klienta będzie mieścić się w zdefiniowanym zakresie.

Zatem rozumiem, że chce Pan korzystać z opcji Sposób liczenia oparty o ZŁOŻONE ZAMÓWIENIA, dodatkowo wspomagając ją opcją [Zakres zamówień: Konkretny okres] - która przeliczy ilość zamówień ze wskazanego okresu (np. od 5 luty 2020 do 1 stycznia 2099).

Korzystając z tych ustawień - potwierdzam, że moduł będzie liczył zamówienia złożone wyłącznie od dnia 5 lutego 2020. Wcześniejsze zamówienia nie będą uwzględniane więc moduł nie wygeneruje dla nich kuponów rabatowych oraz nie uwzględni ich w kalkulacji liczby zamówień, jaką klient złożył w sklepie. Krótko mówiąc, moduł będzie zachowywał się tak, jakby zamówienia złożone przed 5 lutego 2020 nie istniały.


Czy przy wyłączonej opcji Cron job kupony powinny się pojawiać automatycznie czy są generowane po jakimś czasie od zmiany wymaganego statusu?

Przy wyłączonej opcji cron job zamówienia będą wysyłane natychmiast po zmianie statusu zamówienia. 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Przekierowania w prestashop a wyłączone lub usunięte produkty

Dodatkowe zgody na kontakt telefoniczny w prestashop

Jak ukryć produkty na listach w sklepie?