Wysyłka kuponów rabatowch z opóźnieniem w PrestaShop

Planujemy wysłanie kuponu po 15 dniach od zmiany statusu zamówienia na 'dostarczone.'
(Chodzi o moduł rabatu na następne zamówienie)
Klient odstępuje od zakupu po 10 dniach od doręczenia. Czy jest jakaś możliwość zatrzymania wysłania maila z kuponem?

Pozdrawiam,

Rozsyłanie kodów rabatowych za pomocą zadania Cron Job


Witam,
Istnieje taka możliwość, trzeba spełnić tylko dwa warunki:

  1. w ustawieniach globalnych modułu włączamy opcję wysyłki kuponów za pomocą tzw. cron job. dodatkowo definiujemy opóźnienie w dniach:
  2. wskazany url z linkiem do zadania cron dodajemy do tablicy zadań cron swojego hostingu i uruchamiamy cyklicznie zadanie (częstotliwość zależy od Pana, może to być raz dziennie, może być co godzinę - to zależy od własnych preferencji. Moim zdaniem, jeżeli zależy Panu na wysyłce kuponów po 15 dniach, to w zupełności wystarczy uruchomić takie zadanie raz dziennie, np. nad ranem)

W efekcie:
Każdorazowo gdy hosting uruchomi zadanie cron - moduł będzie sprawdzał, czy są nowe kupony do wygenerowania i rozesłania, jeżeli takie będą - zostaną wygenerowane i rozesłane do klientów. Jeżeli zostanie zdefiniowane opóźnienie w dniach - takie opóźnienie zostanie uwzględnione i kod zostanie wygenerowany i wysłany po odpowiednim czasie.


Czym jest cron job?
Niemal każdy operator hostingu udostępnia panel zarządzania kontem. Wśród funkcjonalności jakie są tam dostępne zwykle jest coś takiego jak "zadania cron job" czasami nazywane po prostu 'cyklicznymi zadaniami'. Można tam uruchamiać wskazane linki z określoną częstotliwością. Każdy z operatorów hostingowych posiada swój własny panel zarządzania kontem hostingowym wobec czego ciężko mi wskazać konkretne kroki jakie należy podjąć, aby takie zadanie uruchomić. Proces jest zwykle prosty i intuicyjny, zatem proponowałbym samodzielnie sprawdzić dostępne narzędzia w panelu zarządzania hostingiem.

Co jeżeli nie możemy tworzyć zadań cron na koncie hostingowym?
Z pomocą przychodzi standardowo dostępny moduł w prestashop, który pozwala uruchamiać zadania z określoną częstotliwością: 

Na stronie konfiguracyjnej tworzymy zadanie cron i dodajemy tam url skopiowany z modułu I uruchamiamy to zadanie np. raz dziennie.


Niestety - moim zdaniem - jest to kiepskie rozwiązanie, bowiem serwery prestashop nie zawsze funkcjonują poprawnie i czasami zadanie cron może nie zostać uruchomione przez kilka dni...

Z uwagi na tą niestabilność działania proponowałbym skorzystać z darmowych usług cron on-line, np. easycron: https://www.easycron.com
Gdybym to ja miał zadecydować, to: (kolejność nie jest przypadkowa)
  1. skorzystał bym z zadań cron na własnym hostingu,
  2. skorzystał bym z zewnętrznych usług on-line np. https://www.easycron.com
  3. w ostateczności z modułu który wbudowany jest w prestashop

Gdyby potrzebna była pomoc w utworzeniu takiego zadania cron - pozostaję do Pana dyspozycji

pozdrawiam,
miłosz 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dodatkowe zgody na kontakt telefoniczny w prestashop

Przekierowania w prestashop a wyłączone lub usunięte produkty

Rabat za newsletter a "stare" konta klientów - wtyczka do prestashop