Dodatkowe zgody na kontakt telefoniczny w prestashop

 Dzień dobry, szukam modułu dla PS 1.7, który pozwoliłby na umieszczenie dodatkowego checkboxa ze zgodą na kontakt telefoniczny przy realizacji zamówienia. Czy posiadacie coś takiego w swojej ofercie?

Dzień dobry
wtyczka dodatkowych pól w trakcie rejestracji: https://mypresta.eu/pl/moduly/funkcjonalnosci-sklepu/dodatkowe-checkboxy-w-trakcie-rejestracji.html 
w module jest opcja na dodanie dwóch typów checkboxów:
  • w trakcie rejestracji (np. akceptacja dodatkowych warunków polityki prywatności)
  • jako dodatkowy "regulamin" do zaakceptowania trakcie potwierdzania zamówienia
 
ta druga opcja umożliwi wprowadzenie takiej funkcji.
UWAGA: ta funkcja dostępna jest domyślnie w prestashop 1.7 i nowszych. W przypadku stosowania prestashop 1.6 i starszych nie ma takiej funkcji - ale istnieje możliwość jej wprowadzenia co mogę zrobić w ramach supportu do wtyczkiDziękuję za szybką odpowiedź.

Rozumiem, że wówczas w zakładce Klienci pojawi się nowa kolumna z tą dodatkową zgodą?

Nasz sklep jest w wersji 1.7.8

 

 W kontekście tego co opisałem w poprzednim mailu:

- w module tworzymy zgody „do konta” klienta udzielane w trakcie rejestracji konta
- oraz zgody które udzielamy do zamówień jako dodatkowy regulamin (np. Informacja o tym, ze klient jest świadomy ze przykładowo sprzedawany towar jest „używany” itp.)

Zgody, ktore akceptowane są „do konta” czyli w trakcie rejestracji pojawiają się w szczegółach tego konta w zapleczu

Zgody, które akceptowane są w toku składania zamówienia pojawiają się w zakładce ze szczegółami tego zamówienia (Zaakceptowany regulamin w ostatnim kroku zamówienia dotyczy tego konkretnego zamówienia).

Zatem:
Jeżeli zgoda na kontakt telefoniczny ma być „do konta” klienta, wówczas taka zgoda powinna by udzielona w toku rejestracji konta i/lub późniejszego korzystania z konta. I takie zgody można w module utworzyć - ale trzeba mieć świadomość, że te zgody pojawią się w trakcie rejestracji konta w sklepie. Jeżeli klient ma już konto w sklepie i dopiero teraz wprowadzi Pan wtyczke i te dodatkowe zgody - to zgody dla takich kont domyślnie nie są udzielone. Po wprowadzeniu tego modułu klient będzie mógł takiej zgody udzielić w szczegółach swojego konta (i potem w taki sam sposób będzie mógł cofnąć udzielone zgody).

Jeżeli zgody udzielone w trakcie składania zakupów miałyby pojawić się w szczegółach konta klienta - to można to zrobić, ale pojawi się tam lista wszystkich udzielonych zgód (dla każdego zamówienia osobno)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Przekierowania w prestashop a wyłączone lub usunięte produkty

Rabat za newsletter a "stare" konta klientów - wtyczka do prestashop