Problem z eksportowaniem nieaktywnych produktów do google merchant center

 Mam problem z modułem google merchant center. Podczas generowania feedu moduł pobiera również produkty, które są nieaktywne w sklepie. Co może być przyczyną? Drugi problem dotyczy kategorii google. i wybraniu opcji "synchronizuj" nadal nie widnieją wybrane kategorie. Ile czasu może trwać ta aktualizacja? Będę wdzięczny za pomoc.


Dzień dobry
"synchronizacja" polega na pobraniu najnowszego pliku z "kategoriami google" ze stron google. Plik zostaje zapisany w katalogu z modułem i wtedy możemy przystąpić do parowania kategorii. "Synchronizacja" w żaden sposób nie łączy automatycznie kategorii w sklepie z kategoriami w google. Drzewo kategorii każdego sklepu jest inne, kategorie mają swoje własne nazwy i całej procedury nie można w żaden sposób zautomatyzować.

Kiedy po kliknięciu w "synchronizuj" pobierze się plik z kategoriami google to pojawi się informacja że np. plik pl-pl.txt istnieje
jak na video: https://drive.google.com/file/d/1hATWFdr-myT6480dk-Q3U8Tk4-OBinMF/view?usp=drivesdk 

kiedy drzewo kategorii z google zostało pobrano (i przy danym języku wyświetla się informacja że plik pl-pl.txt istnieje) to klikamy w button "parowania kategorii".
po kliknięciu w ten button otworzy się okno popup gdzie możemy powiązać kategorie ze sklepu z kategoriami z drzewa google: https://drive.google.com/file/d/1YudYANnGVlZRhJj6RpE36VwCBWmP066q/view?usp=drivesdk 


co do eksportu produktów które są wyłączone.
czy w toku konfiguracji formularza eksportu została wybrana opcja, która wyeksportuje "tylko aktywne produkty" ?

chodzi o tę opcję: 


 (domyślnie włączony jest eksport wszystkich produktów) 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dodatkowe zgody na kontakt telefoniczny w prestashop

Rabat za newsletter a "stare" konta klientów - wtyczka do prestashop

Przekierowania w prestashop a wyłączone lub usunięte produkty