Karty rabatowe w prestashop

Witam Czy moduł do sprzedaży kart podarunkowych może funkcjonować w taki sposób że przy pomocy tego modułu mogę wysłać klientowi kod ze sklepu A gdzie kupił towar wraz z kodem aby mógł go wykorzystać w sklepie B i jak zaimportować wtedy tą bazę kodów do sklepu B ? Czy można też przypisać dowolne kwoty do wielu kodów i umożliwić zakup za pomocą takiego kodu? Pozdrawiam

Karta upominkowa w prestashop

Witam,
Moduł "kart podarunkowych" działa nieco inaczej. "Karta podarunkowa" jest traktowana jako produkt. Jeżeli klient kupi "kartę podarunkową" to otrzymuje kod rabatowy o określonej kwocie do wykorzystania w sklepie, w którym karta została kupiona. Jest to rozwiązanie podobne do "kart podarunkowych" dostępnych w sieciówkach jak h&m, zara itp.

Zatem nawiązując do:
przy pomocy tego modułu mogę wysłać klientowi kod ze sklepu A
kod rabatowy jest wysyłany po zakupie "karty podarunkowej". W module nie ma funkcji do wysłania kodu do wskazanego klienta jeżeli ten nie kupił karty podarunkowej.

kod ze sklepu A gdzie kupił towar wraz z kodem aby mógł go wykorzystać w sklepie B 
Jeżeli sklepy te działają w trybie multistore - tak, jest to możliwe bez jakichkolwiek dodatkowych czynności. W module jest funkcja do "dzielenia" kodu na wiele sklepów.
Natomiast jeżeli są to niezależne instalacje prestashop wówczas trzeba kody ze sklepu A skopiować do sklepu B. Z uwagi na fakt, że w module nie ma żadnej formy synchronizacji pomiędzy różnymi niezależnymi instalacjami prestashop, to cały proces eksportu / importu trzeba wykonać manualnie (kopiując zawartość tabel cart_rules_* w bazie danych)


Czy można też przypisać dowolne kwoty do wielu kodów i umożliwić zakup za pomocą takiego kodu? 
W module jest możliwość utworzenia nieograniczonej ilości produktów będących "kartą podarunkową". Każda karta podarunkowa może mieć przypisany inną wartość kodu.
Np.
  1. Produkt "karta podarunkowa 100zł" - klient otrzymuje kod rabatowy 100zł
  2. Produkt "karta podarunkowa 200 zł" - klient otrzymuje kod rabatowy 200zł
  3. Produkt "karta podarunkowa 500 zł" - klioent otrzymuje kod rabatowy 500zł

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Przekierowania w prestashop a wyłączone lub usunięte produkty

Dodatkowe zgody na kontakt telefoniczny w prestashop

Jak ukryć produkty na listach w sklepie?